Rozalia - e-shop textilu, oblečení a oděvů

NanoAg

Nová generace antibakteriálních výrobků s nanočásticemi stříbra pro maximální pohodu

Trojí efekt pro maximální pohodlí

Certifikované účinky trojího efektu získáte jen u značky nanoAg

  • Antibakteriální efekt
  • Fresh efekt
  • UV efekt
Čtěte více o nanoAg

Antibakteriální textílie nanoAg®

Společnost Rozalia začala rozvíjet aktivity v nanotechnologiích. Jedná se o novinku na světovém trhu. Jde o výrobu spodního i vrchního ošacení z materiálů původně vyvinutých pro kosmický program. Existuje několik technologií výroby, z nichž společnost ve jménu své filozofie zvolila tu nejkvalitnější. Tam kde konkurence udává špičku kvality, tam Rozalia nastavila standard. Víme, že se zákazník nespokojí jen se standardem. Naše výrobky začínají na třech základních účincích. Antibakteriální efekt, Fresh efekt a UV efekt.

Výrobky s trojím účinkem jsou vyráběny a prodávány pod ochrannou známkou nanoAg®. Komplexní účinek je vhodný zejména u funkčního, sportovního a spodního prádla. U vrchního ošacení se užití v současnosti rozvíjí.

Antibakteriální efektAntibakteriální efekt

Stříbro je účinné a bezpečné antibiotikum. Částice stříbra o velikosti desítek nanometrů ovlivňují metabolismus buněčného systému bakterií, potlačují jejich dýchání a tím i přežívání. Výrobek tím získává antiseptické a dezodorační (protizápachové) účinky vyplývající z potlačení růstu bakterií a plísní. Certifikace probíhala na velmi odolných kmenech bakteriích Staphylococcus aureus a Klebsiella pneumoniae.

Antibakteriální certifikát - Protokol CHZ 09/0417


Antibakteriální účinek je navíc u výrobků společnosti Rozalia trvalý a nelze jej odstranit praním. Nanočástice jsou totiž rozmíchány v polyesterové hmotě ještě před výrobou vláken. Vzniká tak chemická vazba nanočástic stříbra na textilní (mikropolyesterové) vlákno. Uživatel ocení možnost užití výrobků jako prevenci proti zápachu textilu, její antibakteriální a antimykózní účinky. Na lidskou buňku nemají nanočástice stříbra žádný negativní účinek. Výrobky jsou navíc opravdu velice příjemné na omak a vhodné i pro alergiky.

Fresh efektFresh efekt

Polyesterové vlákno o průměru několika mikrometrů je při výrobě vytlačováno tryskou se speciálním průřezem. Vyrobené polyesterové mikrovlákno má na povrchu podélné drážky. Pomocí těchto drážek dochází k odvádění vlhkosti od pokožky na povrch výrobku, kde se vlhkost odpařuje. Snímky vlákna pořízené elektronovým mikroskopem jsou na následujících snímcích.UV efektUV efekt

UV záření neblaze působí na pokožku a přenáší teplo. Povrchová úprava příze UV filtrem - "full dull" (hluboký mat) snižuje teplotu pod povrchem látky a zabraňuje nežádoucímu prostupu záření k pokožce. Tato povrchová úprava příze je trvalá a nelze ji odstranit praním. Kvalita účinku byla ověřena certifikací. Výrobky dosáhly nejvyšší kvality Grade AAAAA. Naměřená hodnota UPF (Ultraviolet Protective Factor) textilie byla 45-55.Vize a budoucnost

Společnost Rozalia má za snahu uvádět nano výrobky na tuzemský i zahraniční trh. Použití nanotechnologií budeme dále rozvíjet v oblasti technických textilií ve strojírenství, medicíně, stavebnictví a dalších oborech.

Jste-li český výrobce textilu a ztotožňujete se s touto filozofií, je možné se společností Rozalia rozvíjet spolupráci. Pro více informací se na nás kdykoliv obraťte na obchod@rozalia.cz.